Sık Sorulan Sorular

BNT Sigorta Koyuncuoğlu Şirketler Topluluğu üyesi olup, Anadolu Sigorta’nın tam yetkili sigorta acentesidir.

BNT Sigorta 2011 yılından günümüze bireysel ve kurumsal müşterilerine sigorta hizmeti vermektedir.

Dilediğiniz sigorta poliçesini çağrı merkezimiz aracılığıyla yaptırabilirsiniz. Ayrıca mevcut poliçelerinizin yenileme ve iptal işlemlerini de çağrı merkezimizden gerçekleştirebilirsiniz. BNT Sigorta Çağrı Merkezi: 0216 511 20 30

Özel sağlık sigortasında sigorta ettiren ve sigortalı aynı kişi olabileceği gibi ayrı kişiler de olabilir. Bu anlamda; sigorta ettiren prim ödemesini yapan, sigortalı ise menfaat sahibi olan kişi ya da kişilerdir.

Dilediğiniz sağlık kurumunu ve doktorunu seçme olanağı sunmaktadır. Poliçeniz kapsamında teşhis ve tedavilerinize ait masraflar yurt içi veya yurt dışında teminat altındadır. Poliçe paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Sigortalının poliçede belirtilen teminat limitleri ve kapsamı dahilinde SGK geri ödeme kuralları ve özel şartları dahilinde karşılanmaktadır.

Belediye sınırları içine kalan meskenler için depremin meydana getirdiği maddi zararları karşılamaya yönelik zorunlu bir sigorta türüdür. DASK herkesin Zorunlu Deprem Sigortası sahibi olabilmesini kolaylaştırmak için, prim bedellerinin, ev sahiplerinin alım gücü dahilinde olmasına çalışır. Sigorta primlerinin artışı, her yıl binaların metrekare birim maliyetlerindeki artışa paralel olarak düzenlenir.

Konut poliçesini, kiracılar da ev sahipleri de yaptırabilir. Kiracılar ev eşyası teminatını alarak seçimli diğer teminatları da mevcut poliçesine ekletebilir. 

Tamamı ticari veya sınai amaçla kullanılan binalar Zorunlu Deprem Sigortası kapsamı dışındadır. Ancak mesken olarak inşa edilmiş binaların içinde yer alan ticarethane ve benzeri amaçla kullanılan bağımsız bölümler için Zorunlu Deprem Sigortası yaptırılmalıdır.

Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında ev eşyaları teminata dahil değildir.

Trafik sigortasının yaptırılması zorunludur. Karşı tarafa verilen hasarları karşılamaktadır. Kasko ise kendi aracınızda oluşan hasarları poliçe genel ve özel şartları dahilinde kapsayan poliçe türüdür.

Noter satış sözleşmesine istinaden satıştan iptal eki düzenlenip,  iade olacak bakiye ödeme türünüze göre iade edilmektedir.  

Bize Ulaşın